PREV_Konferencja Discover_20130617_58

I am obstructed here

Czy zastanawiałeś się kiedyś, z jakimi problemami każdego dnia zmagają się ludzie z niepełnosprawnością? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nawet źle zaparkowany samochód może stanowić ogromną barierę dla osoby na wózku inwalidzkim? Strona internetowa www.buradaengellendim.com gromadzi robione i przesyłane przez mieszkańców całej Turcji zdjęcia barier architektonicznych!

PREV_Konferencja Discover_20130617_58

Projekt ma na celu oznaczanie miejsc niedostępnych dla wszystkich. Przyciąga uwagę pracowników instytucji publicznych i organizacji z sektora prywatnego oraz zwiększa wrażliwość osób pełnosprawnych, które nie zdają sobie sprawy z istnienia wielu barier w codziennym życiu. Kraj może mieć świadomych, zdrowych, pewnych siebie i wykwalifikowanych obywateli, jeśli każdy z nich będzie miał szansę uczestnictwa w życiu społecznym, a urzędnicy państwowi zaczną traktować osoby z niepełnosprawnościami jak nieodzowną część społeczeństwa.

Poprzez projekt “I am obstructed here” („Utknąłem”) inicjatorzy czynią ogromny wysiłek, by zdobyć uwagę publicznych instytucji i prywatnych organizacji. Pracują, by wyeliminować przedawnione podejście skazujące ludzi z niepełnosprawnościami na siedzenie w domu.

Strona internetowa: www.buradaengellendim.com

 

LAUREAT II EDYCJI KONKURSU

Logo odkryj e-wolontariat UK rgb