Fundacja Dzieci Niczyje

Fundacja Dzieci Niczyje, E-pomoc dla dzieci i młodzieży

Internet jest miejscem, w którym wiele młodych osób szuka informacji, porad czy wsparcia. Aby mieć pewność, że dzieci i młodzież otrzymują rzetelne i prawdziwe informacje na temat bezpieczeństwa i unikania zagrożeń, a także profesjonalną pomoc, Fundacja Dzieci Niczyje wprowadziła w życie dwa projekty: Helpline.org.pl oraz Telefon Zaufania 116 111.

Fundacja Dzieci Niczyje

Helpline.org.pl powstał w 2007 roku. Jest najstarszym projektem pomocowym w Polsce, który zajmuje się specyficznym obszarem – zagrożeniami związanymi z użytkowaniem nowych technologii. Www.116111.pl to z kolei strona uzupełniająca działalność telefonu 116 111, który umożliwia młodym osobom wysyłanie anonimowych wiadomości do zespołu 116 111.

Adresatami Telefonu Zaufania 116 111 oraz Projektu Helpline.org.pl są dzieci i młodzież, stykające się z różnorodnymi zagrożeniami – w świecie realnym i w cyberprzestrzeni. Dzięki podejmowanym przez Fundację działaniom, młode osoby mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w dostępny i preferowany przez siebie sposób – dzwoniąc na bezpłatną infolinię, pisząc wiadomości on-line, wysyłając e-maile, oraz korzystając z chatu. Współpracujący z Fundacją wolontariusze świadczą pomoc przez Internet codziennie, wspierając, edukując, przekazując rzetelne informacje wszystkim młodym osobom.

Strony projektu: www.116111.pl oraz www.hepline.org.pl

 

LAUREAT II EDYCJI KONKURSU

Logo odkryj e-wolontariat UK rgb